Знайсці
2
Бобр/адказаць/
13.01.2024
Думаю тот период заявить Беларуси как о нации уже прошел, сейчас на этом пути: татары, башкиры, удмурты и прочие народы России. У беларусов есть страна, пусть и доминион России но уже узнаваем на планете, может благодаря неготивного имиджа президента, но мы уже не нестабильное сообщество на подобии БНР. Например донское казачество или идель-урал так и осталось в зародыше, просто раша
1
Anatol Starkou/адказаць/
13.01.2024
У першыя часы знаходжання ў беларускай бчб дыяспары ў Брукліне, сядзеў за адным сталом ў грамадскай зале БАПЦ разам з Янкам Запруднікам. І так ён быў падобны да аднаго з маіх сваякоў па матчынай лініі, што я не вытрамаў і спытаў яго, маляў, ці не радня мы з ім. Але ён адказаў: Не. Потым падарыў мне сваю кнігу Дваццатка.
З спадаром Вітаўтам Кіпелем таксама сустракаўся ў Брукліне і ў Ню Джэрзі. Ён таксама даў мне сваю кнігу толькі на ангельскай мове.

Што датычыцца сутнасці артыкула. Тут у замежжы, ды яшчэ ў такой далёкай ад Беларусі і вялізнай краіне, як ЗША, разумееш, што мы вельмі маленькая нацыя. Ну і калі па сотне тысяч з'язджаюць беларусы з Бацькаўшчыны гэта вельмі кепска.
13.01.2024
Anatol Starkou, Дваццатка? Відаць, ты нават не разгарнуў яе, пісацель…
1
Anatol Starkou/адказаць/
13.01.2024
XXX, Чукча не писатель. Чукча читатель. Потому іногда делает опечаткі: Дванаццатка трэба чытаць у маим папярэдним каменце.
5
гоблен/адказаць/
13.01.2024
Спасибо, но не интересует. Забыть, как страшный сон :)
1
Максим Дизайнер/адказаць/
14.01.2024
Смех да и только. Съехала зажиточная часть страны, большинство не протестунов. Продали барахло, и теперь в Фейсбучиках корчат солидарность и видимость диаспоры. У 98% беларусов и близко нет на тот Голливуд, на фоне которого они фоточки делают и видосики снимают. Как красно-белая невеста, из хором в центре Лозанны.
1
гоблен/адказаць/
14.01.2024
Максим Дизайнер, зато какие фоточки получились! Как она позировала на фоне космонавтов! Песня! Всё для иммиграции, чтоб убедительно было. Как и Прокофьев, кстати.
0
гоблен/адказаць/
14.01.2024
"...зажиточная часть страны, большинство не протестунов..." Да полнтоте, Максимка, не фантазруйте! :) Если быбыло так, как вы трынидите, они бы никогда не легализовались! 🤣🤣 Ну, придумайте ещё, что они ВНЖ в Литве купили! Фантазёр, вам бы книги писать, фантастику :)
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера