Знайсці
21.07.2022
Это подлость. Человек фактически в плену. Никого он не сажал. Допускаю, что Протасевич не супер герой, но кто такой Рудик теперь понятно.  Непонятно, почему НН ретранслирует это поток грязи.
TRANSLATE with x
English
ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian
TRANSLATE with
COPY THE URL BELOW
Back
EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE
Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal
Back
25
Определенно, тщеславие – мой самый любимый из грехов. (Ад-вока-т Дья-вола)/адказаць/
21.07.2022
— У цябе ёсць разуменне, чаму Пратасевіч, чаму менавіта ён [быў затрыманы]?
— Ну, не ведаю,.. затое я ведаю)
я вось Рудзіка не ведаю. першы раз бачу. хто гэта? а Пратасевіча ведалі нават тыя, каго зусім не цікавіў Нехта. еле не ягоная адносная вядомасць прычына пасадкі. думаю, адна з прычын - ягоная крыўда, прага славы і баўбатлівасць - ён усё расказаў - ускрыў закуліссе катлетнай кухні. і ўсе ўбачылі, што новая т.з. апазіцыя нічым не адрозніваецца ад старой – тая ж “барацьба” паміж “саратнікамі” за кусок пірага з барскага еўрапейскага стала…
1
TRANSLATE with x/адказаць/
21.07.2022
maple, таварыш маёр, навучысь карыстацца транслэйтам і копіпасціць з яго))
20
"ну. закусок пірага" - тост господина советника в дорогом рыбном ресторане бедной Литвы/адказаць/
21.07.2022
а пра Беларусь хто будзе думаць? па ранейшаму Пушкін? ну дык ён і думае. раз такія белагусы падумаць не ў стане
21.07.2022
TRANSLATE with x, транслэйт не моя работа, а того кто публиковал коммент, вероятно. И да, если Вам кто-то нравится, это не означат, что он агент, троль, товарищ майор и т.д.
14
Определенно, тщеславие – мой самый любимый из грехов/адказаць/
22.07.2022
а! зразумела.
Рудзік проста зайздросціць Пратасевічу і хоча на ягонае месца

то-та я думаю - вушкі ў гэтага рудзіка ну надта ўжо такія... ну як гэта сказаць? ну скажам так - рудзіментарныя
4
Охтас/адказаць/
22.07.2022
Учитывая вред и посаженных людей по вине протасевича - ему не на кого обижаться и делать рот гузкой. Все полностью сбылось как иллюстрация поговорки:
ты плюнешь в народ - народ утрётся; народ плюнет в тебя - ты утонешь

И мое частное мнение, что Сапега - это агент. Специально с такой древней литвинской фамилией. Она умело раскрутила всех внутренних демонов протасевича, он поплыл - итог все знают. А ей дали большой срок, что и как будет дальше - обществу будет неизвестно, а агент тем временем перестал изображать узницу и вернется (вернулась) в рф. Тут даже ее подставные родители выглядят очень сомнительно.
.
12
Цвярозы/адказаць/
22.07.2022
Дзiцячы садок - што адно, што другое.
22.07.2022
Не будем путать божий дар с яичницей. Nexta являются кем? Независимыми журналистами. Они не являются политиками, идущими к власти. Вот и нечего спрашивать с них, как с Позняка, Санникова, Статкевича. Для журналистов скандалы, набросы на вентилятор, посадки - это нормальная часть их жизни. Важно только одно: чтобы они остались независимыми. В Соловьёва не превратились.
0
не ён, а яна. але яна такая мілая/адказаць/
24.07.2022
навошта вы зноў гэта
«Гэта было б міла і смешна, калі б ён не пасадзіў шмат народу»
змясцілі на загалоўную?
6
ненехта/адказаць/
24.07.2022
Чел, независимыми? вы жартуеце?)
на чые грошы і дзе яны жывуць?
незалежны журналіст (інш. творца) - гэта, калі ты зарабляеш грошы іншым шляхам (мыеш сарціры і т.п.), а ў вольны ад працы час выяўляеш сябе. вось гэта сапраўднае
а не тое, што за чыесьці грошы. то бок на чужых умовах
4
ненехта/адказаць/
24.07.2022
Чел, я не цікавілася Нехта. ну проста гэта элементарна не маё. не мой узровень (пафасна гучыць? ну што паробіш)) але, бачачы такі ў народа ажыятаж на той хвалі паглядзела інтэрв'ю юнца (не памятаю яго імя. а! сцяпан) і пратасевіча. дык што сказаць... вопыт. усё-ткі ўзрост і вопыт грае ролю. пратасевіч выказваўся больш разважна і цікава... пуціла занадта малады... да таго ж яго прыстроіў бацька... што таксама кажа пра шмат што...

п.с. нехта падумае (абавязкова)), што я за пратасевіча. ні разу. мне несімпатычны абодва. проста глядзіце, спадарства, як бы пуціла ў выніку не апынуўся куды "лепшым" за пратасевіча
1
Кемел Жомартович/адказаць/
24.07.2022
ненехта, давайте мы не будем смешивать независимое мнение журналистов и их спонсирование.
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера